Angielski online dla dzieci – czy warto?

angielski

Język angielski w dzisiejszym świecie ma jedno z największych znaczeń jeżeli chodzi o języki obce. Z całą pewnością przyda się podczas podróży za granicę, a już na sto procent w pracy, na którym to obszarze co raz więcej firm wprowadza drugi język, jako punkt w wymaganiach dla zainteresowanych pracowników. Naukę języka warto zacząć od małego, gdy umysł chłonie wszystko jak gąbka. Język angielski online dla dzieci – czy warto? 

Zalety

– Do głównych zalet języka angielskiego online dla dzieci zalicza się z pewnością możliwość odpalenia laptopa, czy nawet zwykłej kamerki w telefonie i przeprowadzenie lekcji w dosłownie każdej lokalizacji na świecie. Wystarczy tylko internet.

– Bezpieczeństwo – Brak ciągłego opuszczania domu, w szczególności podczas chłodniejszych czy deszczowych dni, z pewnością zredukuje ryzyko złapania jakiejś choroby. Ponadto, nawet, gdy dziecko nie będzie miało najlepszego samopoczucia, można przeprowadzić zajęcia.

Wady

– Do głównych wad języka angielskiego online dla dzieci będzie brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Odpowiednia komunikacja z osobą prowadzącą zajęcia jest bardzo ważna i często od tego właśnie czynnika zależy finalny wynik w nauce. 

– Brak elementu rywalizacji – dzieci uwielbiają rywalizację ze swoimi rówieśnikami. Tak samo jak w dyscyplinach sportu, tak i w nauce, bardzo często rywalizują między sobą o wyższe stopnie. Nauka języka angielskiego poprzez internet pozbawia dzieci możliwości rywalizacji, ponieważ podczas takich lekcji jest tylko i wyłącznie dziecko oraz nauczyciel po drugiej stronie monitora. Może przyczynić się to do spadku motywacji oraz słabszego przyswajania wiedzy. Źródło: https://edoo.pl/angielski-junior/