Co zrobić, aby dziecko chętnie uczyło się języka obcego?

Książka do nauki angielskiego przyda się każdej osobie, która chce rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne (tutaj). Warto sięgnąć po nią już w wieku dziecięcym, bo jest to najlepszy moment na efektywną naukę. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że najpierw należy zadbać o stworzenie przyjaznego otoczenia, sprzyjającego przyswajaniu nowej wiedzy. Dziecko nie może postrzegać nauki języka obcego jako przymusu. Warto zadbać o to, aby miało to formę zabawy. Niestety system nauczania szkolnego i oceniania uczniów przyczynia się do tego, że u większości dzieci wzbudza to negatywne odczucia. Co zrobić, aby nauka języka sprawiała przyjemność?

Sposoby na zachęcenie dzieci do nauki języków obcych

Język angielski jest potrzebny, dlatego warto otaczać nim już małe dzieci. Są rozmaite zabawki, które wspierają naukę języków obcych. Bardzo ważne jest to, aby wybierać metody nauczania zgodne z dziecięcą naturą. Warto wykazać się kreatywnością i nie ograniczać jedynie do książek do nauki języka angielskiego. Świetne efekty daje otaczanie dziecka językiem z wielu stron. Wspaniale sprawdza się nazywanie napotykanych przedmiotów i zwierząt w języku obcym. Można to robić podczas spacerowania, robienia zakupów, wizyty w ogrodzie zoologicznym czy muzeum. Pierwszym krokiem będzie nazywanie wszystkiego po polsku, a potem po angielsku. Dla dziecka stanie się to wspaniałą zabawą i z łatwością przyswoi nowe słowa, utrwalają się one w jego pamięci.

Podczas wykonywania zwykłych czynności dnia codziennego i podczas zabawy również warto stosować tę metodę. Jest bardzo efektywna i dziecko nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że się uczy. Przychodzi mu to z łatwością, świetnie się przy tym bawi i spędza więcej czasu z rodzicami. Każda okazja jest dobra do przemycenia słówek w języku obcym. Nie brakuje również pomocy dydaktycznych dla dzieci. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby dostosować je do wieku. W tym celu należy zaopatrzyć się w ciekawe książeczki i audiobook. Rewelacyjnie sprawdzają się także gry planszowe, które uczą języka angielskiego.