Kalendarz z polskimi zapiskami

Czy wiecie za czym człowiek tęskni na co dzień mieszkając w zupełnie innym kraju? Za przejawami polskości. Tutaj gdzie żyje, a mieszkam obecnie w Wielkiej Brytanii, wszystko jest takie…angielskie. Wszędzie gdzie się nie obejrzysz, to znajdziesz angielskie napisy.

Brak nam tutaj polskiego. Dlatego staram się jakoś razem z moją rodziną sobie to wynagradzać. chociażby przez zamawianie polskich książek. Ostatnio jednak padło na polski kalendarz, gdzie znaleźć można wiele słów motywacyjnych, oczywiście napisanych w języku polskim. Moja żona wybrała taką formę kalendarza, gdzie może zapisywać wszystkie ważne spotkania i terminy. Jednak najważniejsze są dla niej słowa od jednej z trenerek, która codziennie motywuje ją do działania o lepszą wersję siebie.

polski kalendarz

Ja twierdzę, że moja żona jest fantastyczna, jednak skoro taki był jej wybór. Ja z kolei postawiłem na polski kalendarz, gdzie są nie tylko motywacyjne zapiski na każdy miesiąc i prawie na każdy tydzień, ale również są w nim fantastyczne zdjęcia polskiej ziemi. Na co dzień nie mogę podziwiać rodzimych zabytków, dlatego w jakiś sposób muszę sobie to wynagrodzić. Te fantastyczne zdjęcia oraz opisy, jakie tam można znaleźć przypominają mi o tym skąd pochodzę i jakie wartości są dla mnie najważniejsze. W Anglii dobrze nam się żyje, jednak muszę pamiętać skąd pochodzę, gdzie są moje korzenie i gdzie zawsze mogę wrócić w razie wszelkich niepowodzeń.