Najskuteczniejsze sposoby na perfekcyjne opanowanie angielskiego

Jak pokazują badania, większość Polaków zna angielski znacznie gorzej, niż to się im wydaje. Takie wyniki mogą nieco zaskakiwać w dobie powszechnej dostępności interaktywnych materiałów naukowych, kursów i podręczników, jednak ich przyczyna nie leży bynajmniej w słabym poziomie edukacyjnym naszych rodaków. Poziom opanowania angielskiego jest bezpośrednio zależny od tego, jak skuteczną metodę nauki wybierzemy. Oto potwierdzone naukowo sposoby na zostanie mistrzem angielskiego!

Konwersacje na żywo lub online

Dynamicznej rozmowy w języku obcym nie zastąpi żadna liczba przeczytanych książek czy przyswojonych reguł gramatycznych. Różnica pomiędzy aktywną a pasywną nauką języka jest ogromna, i przekłada się bezpośrednio na to, czy czujemy się swobodnie w jego użyciu.

Nauka angielskiego przez Skype (https://edoo.pl/angielski/), regularne konwersacje z native speakerami o różnych akcentach czy udział w live’ach po angielsku to tylko jedne z wielu dróg do osiągnięcia tego celu. Warto także wykorzystać w tym celu potęgę social media, nawiązując znajomości z osobami z całego świata – w ten sposób jednocześnie poprawimy angielski i zdobędziemy nowych znajomych.

Fiszki w nowoczesnej wersji

Bez regularnego powtarzania materiału, z którym się zapoznajemy, nie ma mowy o jego utrwaleniu. Jednak na całe szczęście nie musimy już przy tym korzystać z pracowicie przygotowywanych papierowych fiszek, które łatwo się gubią i niszczą. Zamiast tego przyda nam się aplikacja językowa w telefonie, gdzie skorzystamy ze słówek zaproponowanych przez jej twórców, a także przygotujemy własne fiszki.

Oprócz nauki przez rozmowę, jak choćby nauka angielskiego przez Skype, częste powtórki to kolejny ważny klucz do sukcesu. Gdy tylko przeczytamy dany materiał, nasz mózg nie utrwali go w pamięci długotrwałej, ale systematyczna praca nad jego powtarzaniem sprawi, że nie zapomnimy nowych słówek na długo.