Nauka angielskiego dla dorosłych

nauka angielskiego dla dorosłych i dzieci

W wielu miejscach można przeczytać, że im wcześniej rozpocznie się naukę języka obcego, tym łatwiej będzie wypracować efekt. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że łatwiej przyswajamy sobie wiedzę z każdej dziedziny na etapie rozwoju, wtedy kiedy jesteśmy dziećmi. Wraz z biegiem czasu nasz organizm starzeje się, a tym samym zatraca naturalną umiejętność szybkiego przyswajania informacji i wykorzystywania ich w praktyce. Nie znaczy to jednak, że nauka angielskiego w podeszłym wieku jest niemożliwa!

Kursy dla dzieci czy dorosłych?
Na rynku znajdziemy wiele ofert kursów językowych dedykowanych osobom starszym. Wymaga to co prawda nie tylko innego podejścia wykładowców i nauczycieli, ale również ogromnego zapału i samozaparcia kursantów. Efekty własnej pracy mogą być jednak bardzo dobre! Świadczą o tym liczne przykłady kursantów, którzy w wieku nawet 50+ opanowali język angielski w stopniu komunikatywnym umożliwiający normalną komunikacje z mieszkańcami krajów anglojęzycznych.

Angielski jest prosty!
Nauka angielskiego nie musi być wcale trudna jeżeli tylko będziemy się odpowiednio przykładali do wszystkich zajęć, a nie traktowali to w kategorii dodatkowych zajęć, które z założenia mają nam nic nie dać.