Nauka języka angielskiego

karteczki samoprzylepne 2Znajomość języka angielskiego jest w obecnych czasach konieczna. Dla opornych opracowano różne metody, które ułatwią zapamiętanie dużej ilości słówek. Stanowią one podstawę rozumienia tekstu. Gramatyka angielska jest dość prosta i osoby znające słówka nie powinny mieć z nią problemu.

Czas na naukę
Znalezienie czasu na uczestniczenie w kursach języka angielskiego może czasem stanowić problem. Osoby, które mają dzień wypełniony pracą, muszą się nieźle nagimnastykować, żeby wygospodarować jeszcze dodatkową godzinę na naukę. W takim przypadku można zastosować metodę, która wymaga zaopatrzenia się w karteczki samoprzylepne, na których zapisuje się nowe słówka. Można je rozmieszczać w dowolnym miejscu i starać się je czytać kilka-kilkanaście razy dziennie. Na następny dzień należy przygotować nowe słówka na karteczkach a te poprzednie zostawić do powtórki.

Plusy tej metody
Jest ona dostępna dla wszystkich zainteresowanych, Zakup karteczek samoprzylepnych nie powinien być problemem. Nauka może się odbywać w dowolnym miejscu. Zapamiętanie słówka ma związek z ilością powtórzeń w określonym czasie. Jest to metoda tania, skuteczna jednak wymaga zaangażowania i systematyczności. Jest dobra zarówno dla początkujących jak i dla szlifujących język angielski.