Obozy językowe dla dzieci – zalety i wady

Posłanie dziecka na obóz językowy za granicą to często poważna decyzja dla wielu rodziców. Wynika to głównie z faktu, że takie wyjazdy nie należą do najtańszych pomysłów na wakacje.

Zalety obozów

Tego typu wyjazd, na przykład na obóz językowy w Anglii, to na pewno szansa na podniesienie umiejętności w zakresie języka obcego. Jednocześnie jest to dla dziecka doskonała okazja do nauki samodzielności, a także do poznania świata. Dobry obóz, który łączy zajęcia lekcyjne z różnymi ciekawymi atrakcjami na pewno dostarczy niezapominanych wrażeń i jednocześnie będzie motywować do nauki. Dostępny jest duży wybór obozów, dlatego można znaleźć ofertę, która będzie dopasowana do wieku i poziomu umiejętności dziecka.

Obóz językowy może okazać się dla dziecka nie tylko użyteczną nauką, ale i wielką frajdą!

Wady

Obozy językowe Anglia mają również swoje wady. Oczywiście dla wielu rodziców dosyć poważnym problemem będzie sfinansowanie takiego wyjazdu. Dodatkowo warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście dziecko jest gotowe na tak poważny samodzielny wyjazd. Na szczęście w przypadku obozów językowych zazwyczaj można oczekiwać odpowiedniej opieki nad dziećmi, polegającej nie tylko na nadzorowaniu ich zachowania, ale także na organizowaniu różnych ciekawych zajęć, które urozmaicą im pobyt.