Polskie pomoce edukacyjne w Wielkiej Brytanii

Nauka z punktu widzenia człowieka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, wcale nie ma się tak źle. Problem pojawia się, gdy… mówimy o nauce „polskiej”. Chodzi tu rzecz jasna o edukację naszych dzieci, których rodzice przyjechali do UK.

Dlaczego mamy z tym problem?

O ile nietrudno znaleźć w Wielkiej Brytanii polskojęzyczną szkołę, o tyle znacznie trudniej, nabyć dobre pomoce naukowe. Większość pojawiających się w sieci polskich księgarń internetowych, nie ma na swoim stanie bogatej oferty takich pomocy. Szczególnie trudno znaleźć pomoce dla nauczyciela…

Czy to oznacza, że jesteśmy traktowaniu gorzej? Z pewnością nie. Można zrozumieć, że z polskojęzyczną literaturą specjalistyczną nie jest u nas zbyt dobrze. Mieszkamy przecież w innym kraju. Jednak przydałoby się trochę więcej pozycji na naszym rynku, które podejmowałyby tenże temat.

Na szczęście pomoce edukacyjne dla dzieci to już znacznie mniejszy problem. Pod tym względem stoimy dość dobrze. Zresztą w przypadku niektórych z nich, można spokojnie wykorzystać to, co oferuje nam lokalny rynek. Znalezienie polskojęzycznych pomocy edukacyjnych, przeznaczonych stricte dla uczniów, również nie jest już aż tak dużym problemem. Warto jednak zaopatrzyć się w nie nieco wcześniej… W okresie wakacyjnym, polskie księgarnie czasem „nie wyrabiają” z dostawą takich pomocy.

Podsumowując, nie jest źle, ale mogłoby być znacznie lepiej. Zwłaszcza, że pomoce edukacyjne naszym dzieciom bardzo by się przydały.